Úvodní stránka » Srazy fandů US Cars » Big Rig Meeting Convoy 2017

THAT`S A BIG 10-4!

Big Rig Meeting Convoy, Krhov, 29. – 31. 7. 2017

Rozlehlou poušť protíná rovná silnice. Žádná zatáčka, žádný kopec, jen rovina. Vítr si pohrává se suchým chomáčem trávy a líně ho převaluje z jednoho kraje vozovky na druhý. V dálce se najednou objevuje malý bod. Jak se zvětšuje, začíná být i slyšet. Zkušené ucho už na velkou vzdálenost pozná, jestli je to Caterpillar, Cummins nebo Detroit Diesel. Bod se zvětšuje čím dál víc, až naroste do obřích rozměrů majestátního trucku, který proletí kolem v oblaku prachu. Něco podobného jste jistě viděli ve filmech a určitě si vzpomenete na název aspoň jednoho z nich. Nevíte? Trochu vám pomůžu: White Line Fever; Breaker! Breaker!; Smokey and the Bandit nebo kultovní Convoy, po jehož shlédnutí se vám budou ještě hodně dlouho v hlavě honit obrazy konvoje a typického truck stopu narvaného Kenworthy, Peterbilty, Freightlinery a dalšími značkami. A abyste takový konvoj spatřili na vlastní oči, nemusíte ani jezdit za hranice naší malé země.

Co by kamenem dohodil a náklaďákem naloženým slámou dojel, leží nedaleko Brna stylová restaurace EB Diners. Přilehlé parkoviště se letos stalo dějištěm Convoye již podruhé. První ročník se velice vydařil, přestože na parkovišti ještě chyběl asfalt a namísto něj se na štěrkovém podkladu tu a tam skvěla hromada písku (mimochodem skvělá pomůcka pro fotografování shora). Stejně jako před rokem je v pátek na programu kino a volná zábava. Po setmění nastává ta vhodná doba rozsvítit trucky a musím říci, že pohled je to opravdu impozantní.

Ranní slunce kreslí dlouhé stíny a rozpaluje chromy. Začíná sobota a parkoviště se postupně víc a víc plní, přijíždí také lidé, které na srazech vídám zřídka. Během hodiny je skoro plné. Plné krásných trucků, aut a pohodových lidí. Před 13. hodinou vyrážíme na spanilou jízdu s dlouho utajovanou trasou. Na rozdíl od té loňské, s cílem u propasti Macocha, je letošní „spanilka“ okružní jízdou okolím Moravského krasu, z Krhova přes Kunštát, Štěpánov nad Svratkou, kolem vodní nádrže Vír a přes Bystřici nad Pernštejnem zpět. Téměř dvouhodinová jízda krajinou nabízí panoráma kopců, lesů, polí, vesniček a potoků. Po návratu na parkoviště pokračuje volná zábava, předávání pohárů a soutěž v převracení pneumatiky z traktoru (aby to nebylo tak jednoduché, pneumatika je komplet i s diskem). Myslím, že i druhý ročník Convoye se velice vydařil a celému organizačnímu týmu patří obrovský dík za pohodovou akci.

Text: David Lukl

  

Fotogalerie:

foto: Jiří Tyrk

Aktuality 2023

plakat_zari2023.jpg

 

Full size session 17th

Full size session 16th

Big 8 Party 2016