Úvodní stránka » Srazy KPUC » Big 8 Party - Kajlovec 2017

   Kontakt:

   Dušan Gerecky - email: dusangerecky@volny.cz    Mob.:  +420 602 771 562

Párty plná překvapení


Big 8 Party, 8. - 10. 9. 2017, kemp Kajlovec u Hradce nad Moravicí

„Už znám program celého srazu, takže vím, na co se můžu těšit a že mě čeká to a to.“ říkáte si? Omyl! Takový sraz může být totiž plný nečekaných událostí. Tak pěkně od začátku. Opět máme bojový úkol dovézt tři bečky burčáku. Deset minut před příjezdem do kempu si trochu střílím z Dušana a volám, jestli už máme vyjet, abychom ten zlatavý mok dovezli včas. Vsázet se s někým, jestli zde už bude Miloš s Alenou by byla v případě odpovědi „ne“ jistá prohra. Jejich zlatý Chevy Van vidím už ze silnice a jsem rád, že na srazy jezdí i takoví nadšenci, pro které není problém dojet za přáteli několik set kilometrů. Žádné výmluvy, jak je to daleko. Nejsou sami, kdo přijeli z větší dálky, jsou zde i další kamarádi z Pardubicka nebo ze Slovenska. Začíná páteční párty, tak, jak to máme rádi a jak jsme na to zvyklí. Hraje naše oblíbená kapela Ex-Fire, máme se o čem bavit, témat je nepřeberné množství a abychom si stihli říci všechno, musel by mít den minimálně sto hodin. Večer začínáme cruisovat. Nasedám do Štajgrova Lincolnu a objíždíme kemp, občas se zastavujeme a od zadních kol se vznáší oblaka dýmu, protože novým pneumatikám je potřeba ukázat, že existuje i něco jiného, než jízda po silnici. Když se dostatečně projedeme, uchylujeme se do chaty na pokec. Záchvaty smíchu chatou doslova otřásají a tak jdeme raději ven, aby měli Štajgr s Jarkou vůbec kde přespat. Jdeme ke stanu zjistit, jestli ještě zbylo trochu burčáku, ale cestou narážíme na skákací hrad a... měníme se v děti.
Sobotní dopoledne najíždí další a další ameriky a pokračujeme v debatách o všem možném, co jsme nestihli probrat včera. Po obědě se řadíme na spanilou jízdu a za perfektní asistence policie míříme do Tošovic. Tamní HeiPark nás hostí už několikátým rokem a každý si zde přijde na své, ať už se kochá auty, nebo využije jednu z atrakcí. Po příjezdu z HeiParku nastává čas na prezentaci Vlastíka Němce alias Strýčka Sama, který každou chvíli vymyslí nějaký projekt, který drží až do poslední chvíle v nejpřísnějším utajení. Pamatujete na jeho Velo-Ford-Rex, Velo-Ford-Trifid nebo aktuální Americký Cirkus Strýčka Sama? Nyní má v rámci Cirkusu vymyšlenou koloběžku v americko-evropské verzi. Netuší ale, že se tentokrát karta obrátí, jeho prezentace bude hned na začátku přerušena a celé dění nabere úplně jiný směr. Vlastíkův syn Robert a kamarádka Renata si v pátek v poledne v Mladé Boleslavi řekli své „ano“ a na sobotu si pro nás přichystali druhou svatbu. Jen co se vracíme z vyjížďky, začínáme nepozorovaně realizovat předem dlouho připravovanou akci. Oblékáme novomanžele a sebe do kostýmů a když je všechno připravené, zve Dušan Vlastíka k pódiu, aby nám ukázal svůj nový výtvor. Do toho ale přijíždí novomanželé v otevřeném Buicku a přicházíme my, svědkové. Do teď nic netušící Vlastík sleduje parádní obřad. Dušan oddává novomanžele, kterým jdou za svědky mimozemšťan, cikánská vědma, vymítačka duchů, mafián z Bronxu, nebo kavárenský elegán z přelomu 19. a 20. století. Poté, co jsou pod nátlakem donuceni slíbit si věrnost, přichází policie a zatýká novomanžela, coby sňatkového podvodníka.
Po obřadu dostává slovo Vlastík a opět všechny udivuje svou nápaditostí a zručností. Jeho americko-evropská koloběžka, poháněná buď odrážením nohou nebo šlapáním na pedály, má obrovský úspěch. Po zbytek dne se opět bavíme, předávají se poháry, dražíme dřevěnou sochu z dílny uměleckého řezbáře pro dobročinné účely a diskutujeme až do hluboké noci. Big 8 Party byla opravdu plná nečekaných momentů, ale i jedné věci, která se nemění – pokaždé, když přijedete na tento sraz, ocitnete se ve víru zábavy s fajn lidmi.

Text: David Lukl

Poděkování za podporu Izabelky

Více ZDE.


připravujeme.

Fotogalerie:

foto: David Lukl

Aktuality 2023

plakat_zari2023.jpg

 

Full size session 17th

Full size session 16th

Big 8 Party 2016