Úvodní stránka » Srazy KPUC » Big 8 Party 2015 - Fulnek

Big 8 Party 2015 - Fulnek

   Kontakt:

   Dušan Gerecky - email: dusangerecky@volny.cz    Mob.:  +420 602 771 562

Bylo nám Hei


Big 8 Party, 11. - 13. 9. 2015, Fulnek – Jerlochovice

    Úkol zněl jasně – dovézt burčák. Tři dávky. Bez něj se Friday Beer Party neobejde. Přes padesát litrů ve třech nádobách už se veze v kufru auta. Přesto to není „white lightning, jako ze starý školy“, jak poznamenal můj kamarád. Na to by bylo potřeba jet v noci, mít neoznačenou káru plnou nelegální pálenky a za zadkem policajty, jak to známe z filmů. Po cestě potkáváme hlavního organizátora Dušana, který je ještě jednou nohou v pracovním procesu. Jen co se pustíme do posledních příprav, šumění potoka vedle kempu přehluší zvuk prvních osmiválců. Zanedlouho přijíždí také Ombre a jen co zaparkuje, ihned nalévá “welcome drink”. Jestli vás teď napadlo, že jsme všeho nechali a šli na přípitek... tak máte pravdu. Teď už jen zbývá nachystat aparaturu a můžeme začít. Beer Party je v plném proudu, burčák teče proudem a na grilu se opéká maso. Teplé počasí přilákalo i kamarády z větší dálky – Pardubic, Brna, nebo Šluknova. Na kemp padá tma a zase se díváme, jak ty káry ze zámoří krásně svítí. Na cruising není nutné mít stovky metrů cest a dokonce ani nemusíte být ve švédském Västerås, abyste se vozili v kufru. Obojí se dá dělat i v Jerlochovicích. Kdo na srazy jezdí už nějaký ten pátek, jistě ví, že se nevyplácí jít brzy spát, protože může přijít o hodně. Například o půlnoční svatbu baskytaristy Ex-fire a jeho přítelkyně. Dušan s Občanem zinscenovali takový obřad, že se “svatebčané” lámou v půlce smíchem.
    Jen co v sobotu vstanu, mám pocit, že jsem něco zaspal. Na hlavní ploše před restaurací stojí už od rána víc amerik, než vloni a další najíždí. Skoro všichni už v sobě mají ranní kafe, takže ani já nezahálím a o pár minut později do sebe liji silnou dávku toho černého zázraku. Na infarktový stav mi ale bohatě postačí uvidět nějaký nový kousek ve vozovém parku. Krátce po poledni se řadíme k odjezdu na spanilou jízdu přes pár okolních obcí s cílem v tošovickém Heiparku. Policie zajišťuje hladký průběh a dlouhá kolona amerik se kroutí po místních silnicích. Je nás tolik, až při příjezdu k areálu přemýšlím, jestli stihneme všichni zaparkovat včas, ale nakonec to netrvá tak dlouho. Část z nás zůstává na parkovišti, zbytek, včetně mé maličkosti, utíká vyzkoušet některou z atrakcí. Stojím ve frontě na bobovou dráhu. Vloni jsem nejel, takže se těším, jak malé děcko. Za pár minut už sedím ve vozíku na cestě do kopce. Ne nadarmo mi říkají “brzda” a opět této přezdívce dělám čest ještě před začátkem sjezdu, když mi brzdící páka vykluzuje z ruky a vozík se na místě zastavuje. Naštěstí ze zase hned rozjíždí a s větrem o závod letím dolů.
    Pozitivně nabití a plní zážitků se vracíme do Jerlochovic. Dušan prozrazuje, že na příští rok ve spolupráci s Heiparkem chystá velkou věc a budeme se mít na co těšit. Raději nic dalšího nevyzvídám, abych se o to překvapení nepřipravil. Skupinky lidí postávají nebo sedí všude kolem a pouští se do neustávajících diskusí. Přece jen se toho od posledního srazu hodně událo, takže je o čem povídat. Rozdávají se ceny, svůj pohár dostává nový přírůstek v klubu, Dodge Polara z roku 1971, který právě slaví svou srazovou premiéru. Ocenění si odváží také `69 Chevy Chevelle SS, Rambler v barvách požárního sboru, Chevy Corvair, `70 Cadillac DeVille, Ford F-150 Raptor, `60 Buick LeSabre a další dvojice Buicků z přelomu 40. a 50. let. Ještě nás čeká tombola, při které je vždy o zábavu postaráno. Výherci si chodí pro hodnotné ceny, někdy i pro tu stejnou, takže po losování pár dobrodinců obdarovává ty, co tolik štěstí neměli.
    Big 8 Party je sice jedním z posledních letošních srazů, ale pro nás amerikanofily sezóna nekončí. I přes zimu určitě bude spousta příležitostí k setkání, ať už při návštěvě nějakého automuzea, nebo jen tak nad sklenkou dobrého likéru.

Text: David Lukl

připravujeme.

Fotogalerie:

foto: David Lukl

Aktuality 2023

plakat_zari2023.jpg

 

Full size session 17th

Full size session 16th

Big 8 Party 2016